Ceylanpınar'daki telefon hatları sayısal olup, santral yeterli, şebeke yetersizdir. Şebeke yetersizliği nedeniyle telefon talepleri karşılanamamaktadır. Santralin toplam kapasitesi 6000 olup, 3500 mevcut çalışan abone bulunmaktadır. Muratlı’da 180, Düzova’da 200, Yukarıkarataş’ta 50, Han’da 90 ve Yukarıdoruklu’da 80 aboneye hizmet verilmektedir.

Özellikle köylerde sık, sık telefon arızaları meydana gelmekte ve teknik personel yetersizliği dolayısıyla arızalar uzun süre giderilememektedir. Teknik personel takviyesine ihtiyaç vardır.

Kaymakamlığımızın girişimleri sonucu İlçemizde Turkcell,Avea ve Vodafonecep telefonu şebekeleri kurulmuştur.

Ceylanpınar, kara ulaşımı yönünden ciddi bir hareketlilik göstermektedir. Yıllık araç ortalaması 150.000’dir. Dünyanın en büyük Tarım İşletmesinin ilçemizde olması bu trafiğin fazla olmasında büyük etkendir.

Bağlı bulunduğu Şanlıurfa iline 150, Viranşehir ilçesine 50 ve Kızıltepe ilçesine 70 kilometre uzaklıktadır. Ayrıca ilçeyi doğudan Mardin, batıdan da Gaziantep iline bağlayan demiryolu hattı mevcuttur. Mevcut demiryolundan ortalama günlük 3, yıllık 1.000 tren geçmektedir.